Yeni Yönetici Atama Yönetmeliği Yakın Zamanda Yayınlanacak

Yeni Yönetici Atama Yönetmeliği Yakın Zamanda Yayınlanacak
Yayınlama: 17.02.2024
Düzenleme: 17.02.2024 19:20
935
A+
A-

Milli Eğitimden Gelen Bilgilere Göre ;

” Milli Eğitim Bakanlığının yeni yönetici atama yönetmeliği için sona geldiğini ve bu konuda sendikalardan görüş aldığı ve yeni yönetici atama yönetmeliğinin yayınlama aşamasına geldiğini ifade edebiliriz.”

Yeni yönetici atama yönetmeliği konusunda Bakan Yusuf Tekin geçtiğimiz hafta yaptığı öğretmen odası buluşmalarında yönetici atama yönetmeliği konusuna değinmişti.


Bu gelişmeler doğrultusunda Yeni Yönetici Atama Yönetmeliğinin Resmi Gazetede yayınlanması için gönderildiği ve çok kısa süre içerisinde Resmi Gazetede yayınlanıp 5 Mart tarihinde başlayacak olan yeniden yönetici atamaların yeni yönetmelik doğrultusunda yapılması sağlanacak.

Yeni yönetmelikte özelikle Ek-2 Yönetici Değerlendirme Formunda Puanlama kriterlerinin daha somut ve ölçülebilir olmasının sağlandığı, yöneticilik süresinin aynı şekilde 4+4 olarak devam etmesi bekleniyor.


Sonuç olarak Yeni Yönetici Atama Yönetmeliğinin 5 Mart tarihinden önce Resmi Gazetede yayınlanacağı ve yeni yönetmelikle sürecin devam edeceğini ifade edebiliriz.

Kaynak: ajanskamu.net

Telegram kanalımız için TIKLAYINIZ
Instagram hesabımız için TIKLAYINIZ
Facebook hesabımız için TIKLAYINIZ
Whatsapp kanalımız için TIKLAYINIZ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.