Uzman Öğretmenlik Düzenlemesi Meclis’e Ne Zaman Gidecek?

Uzman Öğretmenlik Düzenlemesi Meclis’e Ne Zaman Gidecek?
Yayınlama: 14.03.2024
Düzenleme: 14.03.2024 20:50
172
A+
A-

Uzman öğretmenlik süresinin 7 yıla düşürülmesi ve sınavın kaldırılması için yapılan düzenlemenin ne zaman Meclis’e sunulacağı merak konusu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hazırlanan düzenlemenin, 2023 yılı sonuna kadar Meclis’e sunulması bekleniyordu.

Ancak, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in görevden ayrılması ve yeni bakanın Yusuf Tekin’in meşgul olması nedeniyle düzenlemenin Meclis’e sunulma tarihi belirsizliğe maruz kaldı.

Uzman öğretmenlik düzenlemesi ile ilgili son gelişmeler
Milli Eğitim Bakanlığı, düzenlemenin taslağını hazırladı ve ilgili bakanlıklarla görüşmelere başladı. Taslak metinde, uzman öğretmenlik için gereken sürenin 7 yıla düşürülmesi ve sınavın kaldırılması yer alıyor. Düzenlemenin, 2025 yılından itibaren geçerli olması planlanıyor.

Düzenlemeye ilişkin farklı görüşler
Bazı öğretmenler, düzenlemenin 10 yıllık bekleme süresini kaldırması ve sınavı kaldırması için yeterli olmadığını savunuyor. Diğer öğretmenler ise, düzenlemenin bir adım olduğunu ve öğretmenlik mesleğinin prestijini artıracağını savunuyor. Uzman öğretmenlik düzenlemesi ile ilgili son dakika gelişmeleri için Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi web sitesini ve sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

Telegram kanalımız için TIKLAYINIZ
Instagram hesabımız için TIKLAYINIZ
Facebook hesabımız için TIKLAYINIZ
Whatsapp kanalımız için TIKLAYINIZ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.