TÜBİTAK’tan Bilim İnsanı Olmak İsteyen Öğrencilere Özel Duyuru!

TÜBİTAK’tan Bilim İnsanı Olmak İsteyen Öğrencilere Özel Duyuru!
Yayınlama: 14.03.2024
Düzenleme: 14.03.2024 17:40
59
A+
A-

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), ülkemizin bilim insanlarına duyduğu ihtiyacı karşılamak ve bilimsel alanlarda önemli bir insan kaynağı oluşturmak amacıyla 2202-Bilim Olimpiyatları Programı’nı başlatmıştır. Bu program, öğrencileri temel bilimler ve bilgisayar alanlarında teşvik etmeyi, çalışmalarını yönlendirmeyi ve ulusal ve uluslararası olimpiyatlara hazırlamayı amaçlamaktadır.

Genişleyen Kapsam: Coğrafya Alanı da Dahil Edildi
Her yıl düzenlenen bu olimpiyatlara 2024 yılı itibariyle coğrafya alanı da eklenmiştir. Sürdürülebilir kalkınma için kritik bir öneme sahip olan coğrafya, uluslararası coğrafya olimpiyatlarında ülkemizin temsil edilme imkanını artırmaktadır.

Öğretmenler İçin Yeni Bir Fırsat: TÜBİTAK Olimpiyat Akademisi
Program kapsamında, olimpiyatlarda uzmanlaşmış öğretmenler için bir eğitim modeli geliştirilmiştir. Bu model, öğretmenlere teorik, uygulamalı ve kariyer odaklı beceriler kazandırmayı hedeflemektedir. TÜBİTAK Olimpiyat Akademisi Giriş Sınavı’na başvuran ve başarılı olan öğretmenlere ücretsiz eğitim kaynakları sunulacaktır.

Başvurular Devam Ediyor: Öğrenciler ve Öğretmenler İçin Fırsat Zamanı
19 Şubat-29 Nisan 2024 tarihleri arasında başvuruları açık olan Bilim Olimpiyatları Sınavı’na, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm okullardaki öğrenciler ve öğretmenler katılabilirler. Başvuru yapmak isteyenler, detaylı bilgilere TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları adresinden ulaşabilirler.

KKTC Öğrencilerine Özel Duyuru
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde okuyan öğrenciler, konuk statüsünde Birinci Aşama Sınavı’na katılabilirler. Bu nedenle, KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı okullardaki öğrencilere ilgili duyurunun yapılması önem arz etmektedir.

Kaynak: ogretmenlericin.com

Telegram kanalımız için TIKLAYINIZ
Instagram hesabımız için TIKLAYINIZ
Facebook hesabımız için TIKLAYINIZ
Whatsapp kanalımız için TIKLAYINIZ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.