Talip Geylan’dan Proje Okullarına Atama Açıklaması

Talip Geylan’dan Proje Okullarına Atama Açıklaması
Yayınlama: 11.05.2024
143
A+
A-

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, proje okullarına atama süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Sayın Geylan sosyal medya hesabı üzerinden şunları söyledi:

”Proje okullarına yönetici ve öğretmen atama süreci liyakat esasına göre düzenlenmediği müddetçe tartışmalar bitmeyecektir. Yıllardır birilerinin babasının çiftliği haline getirilen ve “kafama göre yönetici ve öğretmen atarım” projesine dönüşmüş olan proje okulu sistemi sil baştan ele alınmalıdır.

Gerçekten özel program ve proje uygulayan okullarımızı tenzih ederek söylüyorum ki, 2300 proje okulumuzun ciddiyet ve disiplinle masaya yatırılması gerekmiyor mu? Sınavla öğrenci aldığımız nitelikli bir çok okulumuzu siyasal/sendikal/ideolojik tahakküm ve egolara mahkum etmiş olmamızın vebalinden nasıl ürkmüyoruz?

Öncelikle kuruluş amacına uygun şekilde mevcut proje okulları sil baştan düzenlenmelidir. Bu okullarımız, birilerinin arka bahçesi olmaktan kurtarılmalı, öğretmen ve yönetici atama sistemi, liyakat kriterine göre sınav esaslı yürütülmelidir. Sendika, vakıf, cemiyet, dernek görünümlü dışarıdan yapıların inisiyatifine göz yummaya devam ettiğimiz sürece, ülkemizin geleceği olan ve akademik başarısı en yüksek çocuklarımızın okuduğu bu güzide okullarımıza yazık etmeye devam ederiz.”

Telegram kanalımız için TIKLAYINIZ
Instagram hesabımız için TIKLAYINIZ
Facebook hesabımız için TIKLAYINIZ
Whatsapp kanalımız için TIKLAYINIZ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.