Okullar Ne Zaman Kapanacak? Karneler Ne Zaman Alınacak?

Öğrencilerin merakla beklediği yaz tatili için geri sayım başladı. Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayımlandı.

Okullar Ne Zaman Kapanacak? Karneler Ne Zaman Alınacak?
Yayınlama: 05.05.2024
218
A+
A-

2023-2024 eğitim öğretim takvimine göre, okulların kapanmasına sayılı günler kaldı. Karnelerini alıp yaz tatiline çıkmak isteyen öğrenciler, 14 Haziran Cuma gününe kadar sabretmek zorunda.

Okulların kapanmasına kaç gün kaldı?
MEB’in belirlediği takvime göre, 2023-2024 eğitim öğretim yılında okulların kapanması için geri sayım başladı. Öğrenciler, yaz tatiline girmek için 14 Haziran 2024 tarihini dört gözle bekliyor. Okulların kapanmasına artık sadece 42 gün kaldı.

Karneler ne zaman alınacak?
Öğrencilerin merakla beklediği karneler, okulların kapanmasına yakın bir tarihte dağıtılacak. 14 Haziran 2024 Cuma günü, öğrenciler karnelerini alacak ve uzun bir yaz tatiline başlayacaklar. Tatil heyecanıyla dolu olan bu dönemde, öğrenciler dinlenip enerji depolayacakları bir tatil dönemine girecekler.

2024-2025 eğitim öğretim dönemi başlangıcı
Yaz tatilinin tadını çıkarırken bir sonraki eğitim öğretim dönemi için de planlar yapılıyor. 2024-2025 eğitim öğretim yılı, 9 Eylül 2024’te başlayacak. Bu tarih, öğrencilerin tatilin sona erdiği günü işaret ediyor ve yeni bir öğrenim döneminin başlangıcını müjdeliyor.

Yaz tatili heyecanı dorukta! Okulların kapanmasına sayılı günler kaldı. 14 Haziran Cuma günü karnelerini alacak olan öğrenciler, uzun bir yaz tatiline merhaba diyecekler. Tatilin tadını çıkarırken, bir sonraki eğitim öğretim dönemi için hazırlıklar da başladı.

Kaynak: mebpersonel.org

Telegram kanalımız için TIKLAYINIZ
Instagram hesabımız için TIKLAYINIZ
Facebook hesabımız için TIKLAYINIZ
Whatsapp kanalımız için TIKLAYINIZ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.