Öğretmenlere Şiddete Dur Demek İçin Sendikadan Eylem Kararı

Öğretmenlere Şiddete Dur Demek İçin Sendikadan Eylem Kararı
Yayınlama: 08.05.2024
55
A+
A-

Öğretmenlere Şiddete Dur Demek İçin Eğitimin Gücü Sendikasından Eylem Kararı :

EĞİTİM ÇALIŞANLARINA YAPILAN ŞİDDETE DUR DEMEK İÇİN 1 GÜNLÜKİŞ BIRAKMA EYLEM KARARI ALIYORUZ

Bugün İstanbul’da Okul Müdürü İbrahim OKUTGAN okuldan uzaklaştırılan yabancı uyruklu bir öğrenci tarafından okulda 5 el silah ateş edilerek öldürülmüştü.
Eğitim Gücü Sendikası eğitim çalışanlarına şiddetin hiç gündemden düşmemesine rağmen Milli Eğitim Bakanlığı’;nın ne Eğitim Çalışanlarına Şiddet Yasasının çıkarıldığını ne de okullarda güvenlik görevlisi çalıştırma girişiminde bulunduğunu, öğretmenleri ve eğitim çalışanlarına sahipsiz bıraktığını söyledi.

Eğitim Gücü Sendikası Genel Başkanı Oğuz ÖZAT, Okul Müdürü İbrahim OKUTGAN’;ın vefat haberinin gelmesinin hemen ardından sosyal medyasından yaptığı açıklamada 9 Mayıs Perşembe günü; bir gün iş bırakma eylem kararı; aldıklarını ve tüm illerde il milli eğitim müdürlükleri önünde basın açıklaması yapacaklarını ifade etti.
ÖZAT, yapacakları basın açıklamasına diğer sendikaları da davet ettiği paylaşımda; Bugün eğitim çalışanlarına şiddete bir kurban daha verdik. İstanbul’;da Okul Müdürü İbrahim OKUTGAN okuldan uzaklaştırılan yabancı uyruklu bir öğrenci tarafından okulda silahla öldürülmüştür.
Eğitim çalışanlarına şiddetin, darplarin, yaralanmaların da ötesine geçerek can kaybına yol açacak dereceye gelmesine Eğitim Gücü Sendikası olarak “Dur” diyoruz.

9 MAYIS PERSEMBE GÜNÜ 1 GÜN İŞ BIRAKMA EYLEM KARARI ALIYORUZ

Türk Eğitim Sen Öğretmenlerin Nöbet Ücreti İle İlgili Açıklama Yaptı
Türk Eğitim Sen Öğretmenlerin Nöbet Ücreti İle İlgili Açıklama Yaptı
Eğitim Çalışanlarına Şiddet Yasası çıkartılması, okullarımıza güvenlik görevlisi temin edilmesi taleplerimizi bir kez daha tüm illerde İl Milli Eğitim Müdürlükleri önünde basın açıklaması yaparak haykıracak, eğitim çalışanlarına şiddete DUR diyeceğiz.

9 Mayıs Perşembe Günü saat 10’da İl Milli Eğitim Müdürlüklerimizin önünde yapacağımız basın açıklamasına tüm sendikaları davet ediyoruz.” dedi

EĞİTİMİN GÜCÜ SEN

Telegram kanalımız için TIKLAYINIZ
Instagram hesabımız için TIKLAYINIZ
Facebook hesabımız için TIKLAYINIZ
Whatsapp kanalımız için TIKLAYINIZ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.