Öğretmenler ve Veliler İçin Müjde

Öğretmenler ve Veliler İçin Müjde
Yayınlama: 25.03.2024
Düzenleme: 25.03.2024 21:19
445
A+
A-

Yaklaşan yeni dönemde, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hayata geçirilen “veli randevu sistemi” ile öğretmen görüşmeleri artık daha erişilebilir hale geliyor. Bu yeni uygulama, öğrencilerin eğitim durumunu değerlendirmek isteyen veliler için önemli bir adım olarak öne çıkıyor.

E-Devlet Kullanıcılarına Kolaylık

MEB’in geliştirdiği bu dijital randevu sistemi, velilerin e-devlet kullanıcı bilgilerini kullanarak internet üzerinden okulların internet sitelerinden randevu almalarını sağlıyor. Artık veliler, çocuklarının eğitim süreciyle ilgili öğretmenleriyle görüşmek için uzun sıralar beklemek zorunda kalmayacaklar.

İşleyiş ve Detaylar

Yazılım uzmanları tarafından titizlikle geliştirilen bu sistem, velilere görüşme taleplerini iletmek için kullanıcı dostu bir arayüz sunuyor. Randevu talepleri, belirlenen tarihlerde okul yönetimi tarafından değerlendirilip onaylanıyor. Veliler, sisteme giriş yaparak istedikleri öğretmenle görüşme zamanını ayarlayabiliyorlar.

Kolay İptal ve Değişiklik İmkanı

Veli randevu sistemi, esneklik sağlayarak velilere randevularını kolayca yönetme olanağı tanıyor. Sistem üzerinden görüşme talebi oluşturan veliler, aynı zamanda aktif ve geçmiş randevularını görebiliyorlar. Eğer bir randevu günü uygun değilse, veliler günü gelmeden randevularını iptal edebilme imkanına sahipler.

Telegram kanalımız için TIKLAYINIZ
Instagram hesabımız için TIKLAYINIZ
Facebook hesabımız için TIKLAYINIZ
Whatsapp kanalımız için TIKLAYINIZ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.