Mülakatsız 20 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak

Mülakatsız 20 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak
Yayınlama: 26.03.2024
Düzenleme: 26.03.2024 22:10
427
A+
A-

Eğitim Gücü Sen Genel Başkanı Oğuz Özat atanacak öğretmen sayısını açıkladı.

Tepkileri dindirmek için mülakatsız atama yapılacağını ancak kontenjanın 15 bin olduğunu taş çatlasa 20 bin kontenjan açıklanacağını belirtti.

Öğretmen atamalarının Seçimden sonra çok kısa sürede açıklanacağını biliyoruz. Önceki verdiğimiz sayı dışında daha yüksek bir sayı beklemiyoruz Çünkü teklif edilenle verilen sayıyı az çok biliyoruz. Sayının daha önce söylediğim gibi beklentin çok altında olacağını ve en fazla 15 en iyimser 20 bin demiştim tepkileri azaltmak için mülakatsız veya yuvarlama yapacaklarını düşünüyorum.

Bakanlıktan mülakat usulü ile ilgili ve altyapı çalışmaları ile ilgili bir çalışma olmadığını da biliyoruz Kaldı ki 40 dakikalık bir mülakatta her komisyon günde en fazla 8 öğretmene yapılabilir. Bu da binlerce komisyon demektir bu komisyon üyeleri günlerce aylarca bunu bitiremez Kendi işleri aksayacaktır girdikleri derse giremeyeceklerdir.

Bunun yanında bir mülakat sisteminde farklı komisyonlar farklı hareleme etkileri yaparlar Bu nedenle de hem yasal olarak hem idari olarak arızalı olacaktır. Eğitim gücü Sen olarak mülakatları dava edeceğimizi bu şekilde yapılamayacağını bakanlığa, hem yazılı hem bizim görüşmelerimizde sözlü ifade ettik Adil branş dağılımı ise adillik veya Adalet iki taraf da kabul ettiğinde olur. Bu nedenle adil dağılımın mümkün olacağını sanmıyorum. Ihtiyaçlara göre branşları dağıtmaya Adil görüyorlarsa o ayrı konu Atama bekleyen arkadaşlar sürekli soruyor.

Buna göre yönlerini çizsin diye tekrarlıyorum

Telegram kanalımız için TIKLAYINIZ
Instagram hesabımız için TIKLAYINIZ
Facebook hesabımız için TIKLAYINIZ
Whatsapp kanalımız için TIKLAYINIZ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.