Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Görevden Alındı

Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Görevden Alındı
Yayınlama: 02.03.2024
168
A+
A-

2 Mart resmi gazetede üst düzey görevden almalar ve atamalar yapıldı. Bunlardan biri de Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü idi.
Görevden alınan Adem Koca’nın yerine bundan aylar önce Fazilet Durmuş atanmıştı. Böylece Koca’nın görevi Resmi Gazete kararıyla tamamen sona erdi.

Adem Koca Hakkında Biyografi Bilgi
13.09.1968 tarihinde Kahramanmaraş Göksun ilçesinde dünyaya geldi.

İlkokulu Mersin Sabiha Çiftçi İlkokulunda, Ortaokulu Mersin İmam Hatip Ortaokulunda, liseyi ise Mersin Atatürk Lisesinde tamamladı. 1991 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu.

1991 yılında Bakırköy İmam Hatip Lisesinde Meslek Dersleri öğretmeni olarak göreve başladı. 1992 yılında Küçükköy İmam Hatip Lisesi Müdürü oldu. 10 yıl süreyle özel okul kuruculuğu ve genel müdürlüğü yapan Koca, İstanbul Fatih İmam Hatip Lisesine Müdür olarak döndü.

Okul müdürlüğü görevinin ardından İstanbul İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan Koca, sırasıyla Kartal İlçe Millî Eğitim Müdürü, Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü, Beyoğlu İlçe Millî Eğitim Müdürü ve yine Küçükçekmece İlçe Millî Eğitim Müdürü görevlerinde bulundu.

16.02.2015 tarihinde İl Millî Eğitim Müdürü olarak Mersin iline atanan Koca, evli ve iki çocuk babasıdır. Eşi de kendisi gibi eğitimci olup, Almanca öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

Kaynak: kamuajans.net

Telegram kanalımız için TIKLAYINIZ
Instagram hesabımız için TIKLAYINIZ
Facebook hesabımız için TIKLAYINIZ
Whatsapp kanalımız için TIKLAYINIZ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.