MEB Öğretmen Atamaları: Yerel Seçim Boyutu!

MEB Öğretmen Atamaları Yerel Seçim Bazında Değerlendirilmeli Mi?

MEB Öğretmen Atamaları: Yerel Seçim Boyutu!
Yayınlama: 06.03.2024
Düzenleme: 06.03.2024 17:37
75
A+
A-

2024 Öğretmen atamalarıyla ilgili takvim henüz yayınlanmadı. Diğer tüm bakanlıklar personel alımlarını tamamlarken MEB’de konuyla ilgili herhangi bir gelişme yaşanmadı. Kulislerden gelen bilgiler öğretmen atamalarının seçim öncesinde açıklanacağı yönündeyken belirsizlik içerisinde süreç devam ediyor. Bakan Tekin atama bekleyen öğretmenlerle yaptığı görüşmede “Öğretmen atamaları seçim yatırımı değildir. Sabredin uğraşıyoruz” ifadelerini kullandı. MEB Öğretmen Atamaları Yerel Seçim Bazında Değerlendirilmeli Mi?

2024 Öğretmen atamaları için Bakan Tekin Şubat ayını işaret etmiş daha sonra bütçeden ötürü bunun gerçekleşmeyeceğini açıklamıştı. Dolayısıyla geçmiş atamalarda baz alındığında atanan öğretmenlerin göreve başlama tarihi eylül ayında olacak. Yerel seçimler sonrasından eylül ayına kadar geçecek sürede atama yapmak için yeterli zaman bulunuyor. Bakan Tekin son söylemlerine göre de öğretmen atamalarıyla seçimin bir ilgisi bulunmuyor.

Atama bekleyen öğretmenler ise 2024 KPSS’ ye az bir zaman kaldığını seçimden bir an önce mülakatsız 68 Bin Öğretmen atamasının yapılmasını istiyor.

Kaynak: Mebpersonel

Telegram kanalımız için TIKLAYINIZ
Instagram hesabımız için TIKLAYINIZ
Facebook hesabımız için TIKLAYINIZ
Whatsapp kanalımız için TIKLAYINIZ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.