Malatya’da 4.0 Büyüklüğünde Deprem Oldu

Malatya’da 4.0 Büyüklüğünde Deprem Oldu
Yayınlama: 06.01.2024
11
A+
A-

Malatya’nın Battalgazi ilçesinde bugün yaşanan 4.0 büyüklüğündeki deprem, çevre illerde de hissedildi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi Başkanlığı’nın verilerine göre, saat 15.10’da yerin 8.76 kilometre altında gerçekleşen deprem, bölge halkında kısa süreli bir paniğe neden oldu.

Malatya’nın Battalgazi ilçesinde, bugün saat 15.10’da 4,0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi Başkanlığı’nın verilerine göre, yerin 8.76 kilometre derinliğinde gerçekleşen deprem, çevre illerde hafif şiddetle hissedildi.

Deprem Kısa Süreli Paniğe Neden Oldu

Deprem, bölge halkında kısa süreli bir paniğe neden oldu. Ancak ilk belirlemelere göre, herhangi bir hasar ya da can kaybı olmadığı bildirildi. Sarsıntının hissedildiği anlarda vatandaşlar, güvenlik açısından açık alanlara yönlendirildi.

AFAD, vatandaşlara deprem sonrası güvenlik önlemlerine dikkat etmeleri konusunda uyarılarda bulundu. Depremlerin ardından yaşanabilecek artçı sarsıntılar hakkında bilgilendirme yapılarak, vatandaşların tedbirli olmaları istendi. Depremin ardından bölgeye yönelik detaylı incelemelerin yapılacağı ve herhangi bir risk durumuna karşı gerekli önlemlerin alınacağı belirtildi. 

Instagram hesabımız için TIKLAYINIZ
Facebook hesabımız için TIKLAYINIZ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.