Doküman Yönetim Sistemi (DYS) Yönetici ve Öğretmenleri Bıktırdı

Doküman Yönetim Sistemi (DYS) Yönetici ve Öğretmenleri Bıktırdı
Yayınlama: 10.03.2024
253
A+
A-

Milli Eğitim Bakanlığı Doküman Yönetim Sistemini (DYS) 2017 yılında okullara ve 2022 yılı başında öğretmenlere de aktif hale getirmişti.

Okulları, Yöneticileri ve Öğretmenleri ilgilendiren yazıların DYS’den gönderilmesi böylece zamandan, tonerden ve kağıttan tasarruf edilmesi amaçlanmıştı.

DYS’de sorun tam olarak nedir?

İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden okullara gönderilen yazıların büyük bir kısmı okullarla ilgili değil yada bir kademeye gönderilmesi gereken yazıların tüm kademelere gönderilmesi sonucu okul yöneticileri tüm evrakları kaydetmek zorunda kalıyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden gönderilmemesi gereken yazıları okul yöneticileri de maalesef olduğu gibi öğretmenlere yönlendiriyor.

Ancak kendilerini ilgilendirmeyen yazıların DYS’den gönderilmesi okulları, yöneticileri ve öğretmenleri zor durumda bırakıyor.

Sorunun Çözümü

İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri evrakları gönderirken Dağıtım planı yaparak göndermeleri evrak akışını kullanışlı yapacaktır.

Ayrıca okul yöneticilerinin de İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden gelen evrakları okuyup öğretmenleri ilgilendirmeyen evrakları göndermemeleri bu sorunu çözecektir.

Kaynak: mebdenhaber.com

Telegram kanalımız için TIKLAYINIZ
Instagram hesabımız için TIKLAYINIZ
Facebook hesabımız için TIKLAYINIZ
Whatsapp kanalımız için TIKLAYINIZ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.