Cumhuriyetin 100. Yılında Öğretmenlerin Gözüyle Teknoloji Ve Eğitim Bölgesel Çalıştayları Raporu Yayımlandı

Cumhuriyetin 100. Yılında Öğretmenlerin Gözüyle Teknoloji Ve Eğitim Bölgesel Çalıştayları Raporu Yayımlandı
Yayınlama: 14.03.2024
Düzenleme: 14.03.2024 17:08
36
A+
A-

 

“Teknoloji ve Eğitim Bölgesel Çalıştayları” 1-2 Kasım 2023 tarihlerinde 7 ilde (Ankara, Antalya, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir ve Sam­sun) eş zamanlı olarak gerçekleştirilmiştir. Öğretmenler ve okul yöneticilerinin katılımlarıyla gerçekleştirilen çalıştaylarda “Öğretmenlerin Bakış Açısıyla Teknoloji Kullanımı”, “Teknolojinin Eğitim Ortamlarında Kullanımı”, “Teknolojinin Eğitim Süreçlerine Etkisi”, “Yapay Zekâ İçerikli Uygulamaların Eğitimde Kullanımı” temaları hakkında katılımcıların görüşleri alınarak çalıştay raporu hazırlanmıştır.

“Teknoloji ve Eğitim Bölgesel Çalıştayları” 1-2 Kasım 2023 tarihlerinde 7 ilde (Ankara, Antalya, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir ve Sam­sun) eş zamanlı olarak gerçekleştirilmiştir. Her ilde 20 kişiden olu­şan (alandan 1 öğretim üyesinin moderatörlüğünde 16 öğretmen, 2 okul yöneticisi ve 1 Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) temsilcisi) 4’er çalışma grubu oluşturulmuştur. Bu gruplarda öğretmenler ve okul yönetici­lerinin “Öğretmenlerin Bakış Açısıyla Teknoloji Kullanımı”, “Teknoloji­nin Eğitim Ortamlarında Kullanımı”, “Teknolojinin Eğitim Süreçlerine Etkisi”, “Yapay Zekâ İçerikli Uygulamaların Eğitimde Kullanımı” tema­ları hakkında görüşleri ele alınarak bir raporlaştırma yapılmıştır. Bu çalışma ile öğretmenlerin gözüyle eğitimde teknoloji kullanımının mevcut durumunun ortaya konulması ve öğrencilerin öğrenme süreçlerinde teknoloji destek­li iyileştirme yapılması amacıyla geliştirilecek politikalara “Türkiye Yüzyılı”nda katkı sağlamak hedeflenmiştir.

“Cumhuriyetin 100. Yılında Öğretmenlerin Gözüyle Teknoloji ve Eğitim Bölgesel Çalıştayları Raporu”na ulaşmak için tıklayınız.

Telegram kanalımız için TIKLAYINIZ
Instagram hesabımız için TIKLAYINIZ
Facebook hesabımız için TIKLAYINIZ
Whatsapp kanalımız için TIKLAYINIZ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.