“Cumhuriyetin 100. Yılı: Eğitimde Geleceğe Bakış Raporu” Yayımlandı

“Cumhuriyetin 100. Yılı: Eğitimde Geleceğe Bakış Raporu” Yayımlandı
Yayınlama: 01.01.2024
Düzenleme: 01.01.2024 15:54
9
A+
A-

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında eğitim sistemini şekillendirme ve güçlendirme adına rehber teşkil etmesi amacıyla hazırlanan “Cumhuriyetin 100. Yılı: Eğitimde Geleceğe Bakış Raporu”  yayımlandı.

Cumhuriyetimizin 100. yılı, Türkiye’de ve dünyanın dört bir yanında çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlanmaktadır. Bu kapsamda Bakanlığımızın bu özel döneme yönelik hazırladığı projelerden biri de eğitimde geleceğe bakışımızı Türkiye Yüzyılı’na en iyi katkıda bulunabilecek biçimde şekillendirilmek için hazırlanan “Cumhuriyetin 100. Yılı: Eğitimde Geleceğe Bakış Raporu”dur. Eğitimdeki her pozitif gelişme, yeni yüzyılda Türk milletinin varlığını sürdürmesi, gelişmesi, güçlenmesi ve refah seviyesini artırması açısından çok önemlidir. Bu bağlamda “Cumhuriyetin 100. Yılı: Eğitimde Geleceğe Bakış Raporu” dört farklı bölüm ve zengin konu başlıkları etrafında sunduğu bilgilerle eğitimin geleceği açısından gerçekçi bir projeksiyon oluşturmayı hedeflemiştir. TÜBA tarafından desteklenen farklı üniversitelerdeki akademisyenler, TÜBİTAK ve MEB uzmanlarının katkılarıyla hazırlanan rapor, analiz ve öngörülerle eğitimdeki fırsatları ve riskleri ortaya koymakta, uygulamaya dair esasları belirleyerek Türkiye’nin eğitim sisteminin daha nitelikli olabilmesi için bir çerçeve sunmaktadır.

Bu çalışmanın Türkiye Yüzyılı hedeflerine ulaşmada gerekli eğitim politikalarının oluşturulmasında bir kaynak ve tüm eğitimciler için bir başvuru metni olması amaçlanmaktadır.

“Cumhuriyetin 100. Yılı: Eğitimde Geleceğe Bakış Raporu”na ulaşmak için tıklayınız.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.