Bu Sınıfta Olanlara Meb’den Duyuru

Bu Sınıfta Olanlara Meb’den Duyuru
Yayınlama: 03.04.2024
Düzenleme: 03.04.2024 20:20
219
A+
A-

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 2. Dönem için alınmış önemli bir kararı kamuoyuyla paylaştı. Bu doğrultuda, Türkiye’ de genel olarak 81 ilde ilkokul, ortaokul ve lise seviyesindeki dersler bir hafta içinde işlenmeyecek.

Uzun bir süreden bu yana beklenen müfredat değişikliği sonunda gerçekleşiyor. Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencileri mutlu edecek ve eğitimde yeni bir dönemi başlatacak bir adımı atmaya hazırlık yapıyor. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, ikinci dönemindeki son haftayı “Etkinlikler Haftası” ilan edip, öğrencilerin daha verimli bir haftayı geçirmesini sağlamayı hedeflediklerini açıkladı. Bu hafta, birinci dönemin sonunda yapılacak farklı etkinliklerin devamı şeklinde olacak ve öğrencilere dolu dolu bir hafta yaşatılması amaçlanıyor.

Bakan Tekin, konuyla alakalı yapmış olduğu açıklamada, geçmiş zamanlarda olduğu gibi bu dönemde de çocukların gelişimi için katkı sağlama konusunda benzer etkinlikler düzenleyeceklerinden bahsetti. Özellikle, öğrencilerin bu tarz etkinliklerle birbirinden farklı deneyimler yaşayıp öğrenmelerinin desteklenmesi konusuna önemli bir vurgu yaptı. Bakanlık, Mesleki Teknik Eğitim alanında da her geçen gün önemli adımlar atılıyor, dedi. Tekin, Türkiye genelinde eğitim gören meslek liselilerin istihdamını daha kolay bir hale getirmek için yeni okul programlarının hayata geçirildiği ve bu hususta illerde gerekli çalışmaların yapıldığı da açıkladı.

Eğitimde Yenilik: Millî Eğitim Bakanlığı haftada bir gün “oyun günü” uygulaması başlatıyor
Millî Eğitim Bakanlığı, eğitimde çok önemli bir değişikliğe gitmeye hazırlık yapıyor. Öğrencilerin yalnızca akademik başarıya odaklanma fikrinden çıkıp, çok daha kapsamlı bir eğitim anlayışını benimsemesi için harekete geçiyor. Bakanlık, haftada bir gün derslerin yerine geçecek olan “Oyun Günü” uygulamasını başlatmaya hazırlık yapıyor. Bu uygulamanın çocuklar açısından verimli olacağı ve onlara moral vereceği düşünülüyor. Bu yıl ikinci dönem ilk kez yapılacak olan bu etkinliğin öğrencileri mutlu edeceği ve yaz tatiline de daha iyi bir modda geçiş yapması için hazırlanıyor. Gelişim açısından da katkı sağlayacak bu gelişme merakla bekleniyor.

Kaynak: kamuajans.net

Telegram kanalımız için TIKLAYINIZ
Instagram hesabımız için TIKLAYINIZ
Facebook hesabımız için TIKLAYINIZ
Whatsapp kanalımız için TIKLAYINIZ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.