BOTAŞ’tan Net Mesaj: Doğalgaza Zam Yok

Mart Ayında Doğal Gaz Fiyatları Sabit Kalıyor!

BOTAŞ’tan Net Mesaj: Doğalgaza Zam Yok
Yayınlama: 29.02.2024
Düzenleme: 29.02.2024 19:54
22
A+
A-

BOTAŞ’tan gelen son dakika haberine göre, mart ayı itibarıyla mesken ve sanayi abonelerinin kullandığı gazın ve elektrik üretim amaçlı gazın satış tarifesinde herhangi bir değişiklik yapılmayacak.
Bu da mart ayında doğal gaz fiyatlarının sabit kalacağı anlamına geliyor.

Fiyatlar Ne Kadar?

BOTAŞ’ın internet sitesinde yayımlanan tarife tablosuna göre: Konut tüketicileri için dağıtım şirketlerine uygulanacak satış fiyatı 1000 metreküp doğal gaz için 4 bin 80 lira olarak açıklandı. Sanayi aboneleri için kademe 1’de 1000 metreküp doğal gaz fiyatı 8 bin 549 lira, kademe 2’de ise 11 bin 374 lira olarak belirlendi. Elektrik üretim amaçlı tarifede ise 1000 metreküp doğal gazın fiyatı 12 bin lira olarak duyuruldu.

Türkiye’de Doğal Gaz Fiyatları Avrupa’nın En Düşüğü

BOTAŞ, internet sitesinde yer alan duyuruda, “Household Energy Price Index (HEPI) fiyatları esas alındığında konutlarda, Avrupa ülkeleri arasında en düşük doğal gaz fiyatı ülkemizde uygulanmaktadır.” ifadesine yer verdi.

Sonuç Olarak Mart ayında doğal gaz fiyatlarında herhangi bir değişiklik olmayacak. BOTAŞ’ın açıklamasına göre, Türkiye’de konutlarda kullanılan doğal gaz fiyatı Avrupa’nın en düşük seviyesinde yer alıyor.

Not: Doğal gaz fiyat tarifeleri aylık olarak hesaplanmaktadır.

Kaynak: kamuajans.net

Telegram kanalımız için TIKLAYINIZ
Instagram hesabımız için TIKLAYINIZ
Facebook hesabımız için TIKLAYINIZ
Whatsapp kanalımız için TIKLAYINIZ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.