“Birleşmiş Milletler Dünyanın En İyi Erişilebilir Projesi Ödülü”nü Bergama Bilsem Kazandı

“Birleşmiş Milletler Dünyanın En İyi Erişilebilir Projesi Ödülü”nü Bergama Bilsem Kazandı
Yayınlama: 11.03.2024
48
A+
A-

Birleşmiş Milletler iş birliği ile yürütülen ve Zero Project tarafından verilen “Dünyanın En İyi Erişilebilir Projesi” ödülünü 97 ülkeden 523 aday arasından “Erişilebilir Eğitim Sistemleri” projesi ile İzmir/Bergama Bilim ve Sanat Merkezi TEKNOFEST şampiyonu “Türkiye Kapsayıcılık Takımı” kazandı.

İzmir /Bergama Bilim ve Sanat Merkezi öğretmenleri Sözer V., Seda Keskin V., Şaban E., Fuat A. ile birlikte Bergama Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Taha Arben V. “Zero Project Awardee 2024” ödülünü 22 Şubat 2024 tarihinde Viyana’da Birleşmiş Milletler binasında yapılan The Zero Project Conference 2024’te Zero Project Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı Martin ESSL’den aldı. Türkiye Cumhuriyeti Birleşmiş Milletler Daimi Büyükelçimiz Sayın Levent ELER’de ülkemiz adına törene katıldı.

Dünya’nın En İyi Erişilebilir Projesi ödülünü alan çalışmada, yetersizliği olan ya da olmayan tüm çocukların eğitim alabileceği herkes için erişilebilir olan sesli ve dokunsal eğitim materyalleri ve oyuncaklar üretildi. Geliştirilen bu materyal tasarımının bugüne kadar hazırlanan materyallerden en büyük farkı, gören ve görme yetersizliği olan çocukların aynı materyali kullanabilmesi ve bir arada eğitim görebilmelerine imkân tanıması herkes için erişilebilir olması. Bu özellik dünyada bir ilk olarak değerlendirilmektedir. Bu materyaller görme yetersizliği olan bireylerin eğitimindeki en temel sorun olan materyal sorununu çözmektedir.

Bu başarıda emeği geçen idareci, öğretmen, öğrenci ve aileler başta olmak üzere tüm eğitim paydaşlarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz…

Telegram kanalımız için TIKLAYINIZ
Instagram hesabımız için TIKLAYINIZ
Facebook hesabımız için TIKLAYINIZ
Whatsapp kanalımız için TIKLAYINIZ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.