Bakan Tekin’den Müfredatta Revizyon Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, müfredatta yapılacak bazı revizyonlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Özellikle, geçmişi ve geleneğini okumaktan haz alan bir kuşak yetiştirmenin hedeflendiğini belirten Tekin, bu çerçevede Prof. Dr. Fuat Sezgin’in de müfredatta yer alacağını vurguladı.

Bakan Tekin’den Müfredatta Revizyon Açıklaması
Yayınlama: 28.02.2024
Düzenleme: 28.02.2024 17:35
31
A+
A-

Bakan Tekin, Kütahya’da düzenlenen bir etkinlikte yaptığı konuşmada, akademisyenlik kavramının bir yaşam tarzı olduğunu vurgulayarak, Prof. Dr. Fuat Sezgin’in bu anlamda kendisine ilham verdiğini ifade etti. Sezgin’in bilimsel çalışmalarıyla Doğu medeniyetlerinin Batı medeniyetlerine ev sahipliği yaptığını gösterdiğini belirten Tekin, Türkiye’nin bu tür değerleri öne çıkararak dünyaya tanıtması gerektiğini dile getirdi.
Geçmişi ve geleneğini okumaktan haz alan bir kuşak yetiştirmenin önemine vurgu yapan Bakan Tekin, müfredatta yapılacak revizyonlarda Prof. Dr. Sezgin’in de yer alacağını kaydetti. Ayrıca, lisans programlarında Bilim Tarihi derslerini kimin vereceğine ilişkin de bir tartışma olduğunu belirterek, bu konuda da çalışmaların sürdüğünü açıkladı.

Kaynak: kamudanhaber.net

Telegram kanalımız için TIKLAYINIZ
Instagram hesabımız için TIKLAYINIZ
Facebook hesabımız için TIKLAYINIZ
Whatsapp kanalımız için TIKLAYINIZ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.