Bakan Tekin: Yaptığımız Okulların Tamamı Depreme Dayanıklı

Bakan Tekin: Yaptığımız Okulların Tamamı Depreme Dayanıklı
Yayınlama: 23.02.2024
Düzenleme: 23.02.2024 16:05
15
A+
A-

Nişancı Ortaokulu’nun Eyüpsultan’da gerçekleşen açılış töreninde konuşan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 6 Şubat’ta yaşanan büyük felaketten bahsederek, bu felaketin ardından Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okulların, bakanlık tarafından yapılan okulların hemen hemen hiçbirinde yıkım olmadığını vurguladı. Bakan Tekin, Türkiye genelinde bakanlık tarafından yapılan okulların tamamının depreme dayanıklı olduğunu ve konfor açısından da bu okulların standartlarına uygun olduğunu belirtti.

Nişancı Ortaokulu’nun Eyüpsultan’da gerçekleşen açılış töreninde konuşan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 6 Şubat’ta yaşanan büyük felaketten bahsederek, bu felaketin ardından Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okulların, bakanlık tarafından yapılan okulların hemen hemen hiçbirinde yıkım olmadığını vurguladı. Bakan Tekin, Türkiye genelinde bakanlık tarafından yapılan okulların tamamının depreme dayanıklı olduğunu ve konfor açısından da bu okulların standartlarına uygun olduğunu belirtti. Bu durumun, bakanlığın sorumluluklarını nasıl yerine getirdiğini gösteren bir örnek olduğunu ifade etti.

Ayrıca, Bakan Tekin, konuşmasında Sayın Cumhurbaşkanı’nın eğitim ve öğretime verdiği önemi vurgulayarak, yaz aylarında okulların güçlendirilmesi ve bakım onarımının yapılması talimatını hatırlattı. Bakan Tekin, yaklaşık 3 bin derslik protokolünün hayırseverlerle imzalandığını da paylaştı.

AK Parti İstanbul milletvekili ve eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da konuşmasında, çocukların güvenli ve modern okullarda eğitim alması gerekliliğine vurgu yaparak, İstanbul’da deprem riski bulunan okulların dönüştürüldüğünü ve bu okulların toplanma alanları haline getirildiğini belirtti. Soylu, çocukların ve öğretmenlerin elinde büyük Türkiye’nin daha da büyüyeceğine olan inancını dile getirdi.

Telegram kanalımız için TIKLAYINIZ
Instagram hesabımız için TIKLAYINIZ
Facebook hesabımız için TIKLAYINIZ
Whatsapp kanalımız için TIKLAYINIZ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.