Bakan Tekin, Tuzla Bilsem’in Açılışını Gerçekleştirdi

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, İstanbul’da Tuzla Bilim ve Sanat Merkezinin (BİLSEM) açılışını yaptı.

Bakan Tekin, Tuzla Bilsem’in Açılışını Gerçekleştirdi
Yayınlama: 19.03.2024
Düzenleme: 19.03.2024 19:54
14
A+
A-

Tuzla BİLSEM’in açılış töreninde konuşan Bakan Tekin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde eğitim öğretim altyapısını öğretmen ve derslik açısından en az ikiye katladıklarını söyledi.

Bakan Tekin, 2002-2003 eğitim öğretim yılında Tuzla’daki öğrenci sayısının 28 bin olduğunu, bu sayının 67 bine ulaştığını kaydetti.

Öğrenci sayısı açısından yüzde 135 artış söz konusu olduğunu belirten Tekin, “2002 yılında Tuzla’da 28 bin öğrencimize hizmet etmek üzere 1162 öğretmenimiz varmış, şu an 2023-2024 yarıyılı itibarıyla 4 bin 662 öğretmenimiz var, artış yüzde 301. Öğrenci sayısı artışının iki katı kadar öğretmen sayımız artmış, 2002 ile kıyasladığımızda 3 katlık bir artış var.” ifadelerini kullandı.

Tekin, 2002’de ilçede 39 olan okul sayısının şu anda 208 olduğunu vurgulayarak başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, emeği geçen herkese katkılarından dolayı teşekkür etti.

BİLSEM’lerin sıradan okullar olmadığını vurgulayan Tekin, “BİLSEM’ler seçerek öğrenci alan ve aldığı öğrencileri yeteneklerine göre eğiten kurumlarımız.” diye konuştu.

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı’yı ilçede 9 okul inşa ettiği için tebrik eden Tekin, “Arkasında büyükşehir belediyesi desteği olursa bu 9 sayısı daha çok artacaktır diye ümit ediyorum. İnşallah, büyükşehir belediyesi desteğiyle okul sayılarını arttıracağımız bir dönem 31 Mart itibarıyla karşımıza çıkar.” dedi.

Kurdele kesim törenin ardından Bakan Tekin, Başkan Yazıcı ve protokol üyeleri merkezi ziyaret etti.

Programa öğretmenler, vatandaşlar ve çocuklar katıldı.

Telegram kanalımız için TIKLAYINIZ
Instagram hesabımız için TIKLAYINIZ
Facebook hesabımız için TIKLAYINIZ
Whatsapp kanalımız için TIKLAYINIZ

Kaynak: Meb

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.