Bakan Tekin, İzmir’de Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezinin Açılışını Gerçekleştirdi

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, İzmir’in Aliağa ilçesindeki Özel Aliağa Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin açılış törenine katıldı.

Bakan Tekin, İzmir’de Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezinin Açılışını Gerçekleştirdi
Yayınlama: 03.03.2024
Düzenleme: 03.03.2024 15:52
13
A+
A-

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, İzmir’in Aliağa ilçesindeki Özel Aliağa Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin açılışında yaptığı konuşmada, ” Biz toplumsal olarak her bir ferdini aynı hassasiyet, aynı saygınlık düzeyinde kabul eden bir milletiz. Özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklarımız da bu anlamda çok önemli. Bakanlık olarak bu konuda gerçekten dünyaya örnek gösterilecek türden işlerin altına imza atıyoruz” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özel gereksinim gerektiren çocukların eğitimine ayrı bir önem verdiğini ve gereğinin yapılması için talimatlarının olduğunu ifade eden Bakan Tekin, projede emeği geçenlere teşekkür etti.

İlçede bir özel eğitim okuluna ihtiyaç olduğunun kendisine iletildiğini belirten Tekin, onun da ihale sürecini başlattıklarını ifade etti.

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yerel yönetimlerde eğitime destek veren belediye başkanlarının seçilmesini arzuladığını vurgulayarak “Belediyelerimiz bize imkan verdikçe biz de yatırımlarımızı planlarken daha sağlıklı, daha hızlı hareket edebiliyoruz.” İfadelerini kullandı.

Açılışın ardından Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ı ziyaret eden Bakan Tekin, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Telegram kanalımız için TIKLAYINIZ
Instagram hesabımız için TIKLAYINIZ
Facebook hesabımız için TIKLAYINIZ
Whatsapp kanalımız için TIKLAYINIZ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.