Bakan Tekin, Erzurum’da “Cumhuriyet’e Doğru” Tiyatro Oyununu İzledi

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Erzurum’da “Cumhuriyet’e Doğru” tiyatro oyununu izledi.

Bakan Tekin, Erzurum’da “Cumhuriyet’e Doğru” Tiyatro Oyununu İzledi
Yayınlama: 09.03.2024
16
A+
A-

Millî Eğitim Bakanlığının Cumhuriyet’in 100. yılı kapsamında hazırladığı oyun, Erzurum’da ikinci kez sahnelendi.

Bora Severcan’ın yazıp yönettiği tek perdelik oyunda, Cumhuriyet’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarının Türk milletinin desteğiyle Millî Mücadele’yi başlatmaları anlatılıyor.

Bakan Tekin, Atatürk Üniversitesi 15 Temmuz Millî İrade Salonu’nda sahnelen oyunun ardından yaptığı konuşmada, oyuncuların oyunculuğun ötesinde dostları olduğunu söyledi.

Yarım kalan bir oyunu tamamladıklarını ifade eden Tekin, “Arkamdaki arkadaşlar aynı zamanda benim dostlarım. Oyunculuğun ötesinde ben hepsine dost olarak teşekkür ediyorum. Dört sene önce konuşup yarım kalınca insan demoralize olur, morali bozulur. O moral bozukluğundan sonra bir daha yola çıkmak zordur. Ben onlara ‘Tekrar yola çıkalım.’ dediğimde beni kırmadıkları için teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Oyuncuların zaman ayırıp bu konuya yoğunlaştığını anlatan Tekin, “Hiç bıkmadan, usanmadan kendi özel işleri, oyunları, dizileri var. Kendilerine ‘Şuraya gideceksiniz, şuralarda uygun salonlarımız var, takvimler uygun.’ dedik ,hiçbir zaman ‘Hayır!’ demediler. Onun için de teşekkür ediyorum. Bütün salondaki misafirlerimizin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Gittiğimiz her yerde bizi bağrına basan yerel yöneticilerimiz, mülki idari amirlerimize ayrıca teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Tekin, konuşmasının ardından kendisine verilen çiçeği, tiyatroda öğretmen rolünde yer alan Gülen Karaman’a vererek 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

Bakan Tekin, daha sonra oyunun yazarı ve yönetmeni Bora Severcan’ın doğum günü olduğunu hatırlatarak sanatçının doğum gününü kutladı

Telegram kanalımız için TIKLAYINIZ
Instagram hesabımız için TIKLAYINIZ
Facebook hesabımız için TIKLAYINIZ
Whatsapp kanalımız için TIKLAYINIZ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.