2024 Bilsem Öğrenci Tanılama Ve Yerleştirme Kılavuzu İle Takvimi Yayınlandı

2024 Bilsem Öğrenci Tanılama Ve Yerleştirme Kılavuzu İle Takvimi Yayınlandı
Yayınlama: 25.12.2023
Düzenleme: 25.12.2023 22:06
12
A+
A-

2024 Bilsem Öğrenci Tanılama Ve Yerleştirme Kılavuzu İle Takvimi Yayınlandı

Kılavuz için TIKLAYINIZ.

Kılavuza göre, BİLSEM öğrenci tanılama sürecine ilişkin işlemler ilkokul 1, 2 ve 3. sınıf düzeylerinde genel zihinsel, resim ve müzik yetenek alanlarında gerçekleştirilecektir.

İl tanılama komisyonları tarafından 02 – 05 Ocak 2024 tarihleri arasında ilkokul yöneticileri, rehber öğretmen/psikolojik danışmaları ile ilkokul 1,2 ve 3. sınıf öğretmenlerine özel yetenekliler ve BİLSEM tanılama süreci hakkında bilgilendirme toplantıları yapılacaktır.

Sınıf öğretmenleri tarafından yetenek alanları için Kılavuzda belirtilen gözlem formları doldurularak başlayan aday gösterme süreci, okul yönlendirme komisyonları tarafından yürütülecek. Okul yönlendirme komisyonu; okul müdürü başkanlığında müdür yardımcıları, rehber öğretmen/psikolojik danışmanlar ve 1, 2 ve 3. sınıf düzeyinden okul müdürünün belirleyeceği en az birer sınıf öğretmeninden oluşturulacak.

Her okulda 1, 2 ve 3. sınıf düzeylerinden her bir sınıf düzeyindeki toplam öğrenci sayısının en fazla yüzde 20’si aday gösterilebilecek. Bir öğrenci en fazla iki yetenek alanından aday gösterilebilecek.

Öğrencilerin yetenek alanlarına göre aday gösterilme işlemleri 08-19 Ocak 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Instagram hesabımız için TIKLAYINIZ
Facebook hesabımız için TIKLAYINIZ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.